لازمه داشتن یک زندگی سرشار از آرامش ، پیش بینی عاقلانه برای بر طرف نمودن مشکلات و ناخوشایندیهای احتمالی پیش روست.شرکت بیمه کوثر برای ایجاد تغییرات نوین در نحوه ارائه خدمات به بیمه شدگان خود، با وجود هزینه های بالای خدمات درمانی و نیز مشکلات دریافت اینگونه خدمات که وضعیت رفاه فیزیکی ، روانی و اجتماعی بیمه شدگان را تحت الشعاع خود قرار می دهد ، طرح های نوینی را در ارائه خدمات در رشته درمان ارائه می نماید.

برخي از پوشش ها در بيمه نامه مكمل درمان و دندانپزشكي عبارتند از : ¤ تامین هزينه هاي بستري و جراحي بيمه شدگان در بيمارستان و مراكز جراحي محدود ( daycare ) با زمان بيشتر از 6 ساعت بستري ¤تامین هزینه های آنژيوگرافي قلب و انواع سنگ شكن، سونوگرافي، ماموگرافي راديوتراپي، اكوكارديوگرافي، انواع اسكن، آندوسكوپي، تست ورزش، نوار عضله نوار عصب، نوار مغز ¤تامین هزينه زايمان به صورت طبيعي يا سزارين ¤تامین هزینه های جراحی های چشم به منظور رفع عیوب انکساری چشم ¤تامین هزينه هاي پاراكلينيكي ( تشخيصي ) و جراحی های سرپایی ¤تامین هزينه هاي جابجايي بيمار با آمبولانس ¤ تامین هزینه های دندانپزشکی و سایر تعهدات مورد توافق با بیمه گذار

خدمات بیمه کوثر:

اقدام بیمه کوثر در خصوص حذف کارت مکمل درمان، بیمه شدگان را از جنبه های مختلف چگونگی دریافت کارت مکمل ، صدور کارت المثنی و هزینه های اداری صدور کارت و . . . مبرا ساخته است.صدور معرفینامه الکترونیکی در مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با شرکت بیمه کوثر و نیز راه اندازی کیوسک خدمات بیمه ای جهت استعلام و صدور معرفینامه بیمارستانی با تلاش کارشناسان این شرکت جهت بیماران ، در محل مراکز بیمارستانی از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه کوثر می باشد.

نحوه استفاده از مراكز درماني و تشخيصي طرف قرارداد با بيمه کوثر :

شرکت بیمه کوثر  سعی نموده است با انتخاب مراکز درمانی استاندارد امکان استفاده بیمه شدگان از این مراکز را مهیا سازد. بیمه شدگان می توانند با دریافت معرفینامه از شعب بیمه کوثر،از خدمات مراکز بیمارستانی یا مراکز تشخیصی ، مراکز آزمایشگاهی طرف قرارداد با بیمه کوثر استفاده نمایند.در راستای حق انتخاب بیمه شگان در انتخاب مراکز درمانی،بیمه شدگان در استفاده از مراکز درمانی طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد با توجه به مفاد قرارداد مختار می باشند.

مدارك مورد نياز جهت صدور معرفي نامه:

    1.   ارائه اصل و کپی کارت ملی بیمار
    2.   گواهي پزشك معالج مبني بر نوع بيماري يا عمل جراحي .
    3.   تصوير دفترچه بيمه شده اصلي و بيمار .
    4.   در مورد زايمان يا سزارين ارائه اصل شناسنامه بيمه شده اصلي الزامي است .
    5.   براي فرزندان ذكور از 18 تا 26 سال ارائه گواهي اشتغال به تحصيل الزامي است .
    6.   براي فرزندان مونث 15 سال به بالا ارائه اصل شناسنامه الزامي است .
بیمه شدگان می بایست قبل از بستری و انجام اعمال زیر، توسط پزشک معتمد بیمه گر معاینه و تائیدیه دریافت نمایند:
      »  رفع عیوب انکساری چشم مانند : لیزیک ، لازک ،PRK  ..
      »  استرابیسم ( انحراف چشم )
      » سپتو پلاستی ( انحراف بینی )

نحوه دریافت هزینه های درمان:

بیمه شدگان محترم  می توانند با رعایت موارد مرح شده در راهنمای دریافت هزینه های درمان و تحویل اسناد  به نماینده بیمه خود، هزینه های خود را دریافت نمایند.مدت اعتبار هزینه های درمان، حداکثر 6 ماه پس از تاریخ انجام هزینه و 3 ماه پس از اتمام قرارداد می باشد.لازم به ذکر است شرایط اعلام شده در مفاد قرارداد ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
مدارک لازم جهت دریافت هزینه های درمانی:
     » اصل صورتحساب بیمارستانی  ممهور به مهر مرکز درمانی و صندوق به همراه گواهی پزشکان و ریز آزمایشات و دارو و لوازم.در موارد تشخیصی و سرپایی اصل فاکتور به همراه تصویر جواب الزامی می باشد.
     » تصویر کارت ملي بيمار
     » حتي الامكان تصویر صفحه اول دفترچه بیمار

نحوه استفاده از خدمات دندانپزشکی:

شرکت بیمه کوثر به عنوان اولین شرکت بیمه در کل کشور، از تاریخ 01/06/1390 اقدام به صدور معرفینامه الکترونیکی در مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد نموده است،بدین صورت که بیمه شده با در دست داشتن اصل و کپی کارت ملی می تواند به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد مراجعه نموده و تا سقف ریالی قرارداد و بر اساس تعرفه و فرانشیز مصوب، از خدمات دندانپزشکی استفاده نماید.

چنانچه در قراردادی ذکر شده باشد که بیمه شدگان می توانند به مراکز غیر طرف قرارداد با این شرکت مراجعه نمایند، بیمار می بایست با در دست داشتن اصل هزینه و رعایت موارد مطرح شده در راهنمای بیمه های دندانپزشکی ، به دندان پزشکان معتمد معرفی شده در همین سایت مراجعه و پس از تائید دندانپزشک معتمد و تحویل هزینه به نماینده بیمه خود،جهت دریافت هزینه اقدام نماید. گواهی می بایست بر روی سرنسخه رسمی مرکز درمانی شامل آدرس،تلفن، نام مرکز درمانی و مهر دندان پزشک معالج باشد. متن نسخه خوانا و باشرح کامل برای هر خدمت ، به قیمت مستقل نوشته شود.نام و نام خانوادگی بیمار ونیز تاریخ انجام هزینه،بدون خط خوردگی حتما" ذکر گردد.(خدمات ایمپلنت و ارتودنسی در تعهد بیمه کوثر نمی باشد)

بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور :

مسافرینی که قصد سفر به خارج از کشور ایران را دارند، برای برخورد با خطرات و حوادث احتمالی و غیر قابل پیش بینی هنگام سفر، می توانند با خرید یک بیمه نامه مسافرتی با آرامش خاطر بیشتری سفر خود را آغاز کنند. بدین منظور شرکت بیمه کوثر با همکاری یک شرکت امداد رسان (که شبکه ای است بین المللی)، آماده ارائه خدمات به مسافرین عازم به خارج از کشور می باشد. فروش بیمه نامه در کشور ایران و ارائه خدمات در محل مسافرت بیمه شده (خارج از ایران) و به ارز قابل پرداخت خواهد بود. از جمله موارد قابل پوشش توسط بیمه نامه مسافرتی، جبران خسارت های پزشکی، دندانپزشکی، انتقال بیمار، حوادث مربوط به حمل بار و غیره مطابق با شرایط عمومی بیمه نامه می باشد که حداکثر سقف تعهدات مربوطه، مندرج در بیمه نامه می باشد. مسافر قبل از سفر با پرداخت حق بیمه که بر اساس سن مسافر، طول مدت سفر و محدوده سفر وی می باشد، بیمه نامه را خریداری می کند. لازم به ذکر است که تهیه و خریداری بیمه نامه برای کشور های عضو شینگن، اجباری و برای کشور های دیگر اختیاری است.

چگونگی اطلاع از وضعیت پوشش بیمه تکمیل درمان:

بیمه شدگان محترم می توانند با مراجعه به سامانه استعلام بیمه درمان در سایت www.kowsarinsurance.ir از وضعیت عضویت ،سقف تعهدات و نوع پوشش تکمیل درمان خود مطلع گردند. بیمه کوثر جهت اطلاع بیمه شدگان گرامی، از وضعیت بیمه مکمل درمان و تاریخ شروع و پایان قرارداد اقدام به راه اندازی سامانه پیام کوتاه نموده است، به این صورت که بیمه شدگان محترم می توانند با ارسال پیامک با متن (کد ملی ده رقمی*1) به شماره پیامک 30008030 از وضعیت عضویت درمان و تاریخ شروع و پایان قرارداد خود مطلع شوند.